“Ülkenin her noktasında en iyi şekilde sağlık hizmeti verilebilmesi için yatırımlar sürecek”

“Ülkenin her noktasında en iyi şekilde sağlık hizmeti verilebilmesi için yatırımlar sürecek”
2024
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen Tıp Bayramı törenine katıldı.
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada, hekimlere ve sağlık çalışanlarına verdiği değerden bahsederek, toplum lideri Dr. Fazıl Küçük ile Kıbrıslı Türkler arasında yetişen ve birçok ülkede başarıyla mesleğini icra eden hekimleri andı, geçmişten bugüne Meclis’e giren milletvekilleri arasındaki doktor fazlalığına dikkati çekti.

Ülkede ve sağlık alanında bazı sıkıntılar yaşandığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, on sene önce ülkede bu kadar özel hastane olmadığını anımsatarak, artık özel hastanelerde de çok donanımlı şekilde hem yerli doktorlar hem de Türkiye’den gelen uzmanlarca hizmet verildiğini belirtti.

Ülkede nüfusa oranla çok fazla tıp ve diş hekimliği fakültesi olduğu eleştirilerine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, “YÖDAK’ın bazı konularda ihmali, yanlışlığı olabilir. Ben de bu kadar tıp fakültesi olmasının sorgulanması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, sağlık sektöründe hekim ve sağlık çalışanlarının dışında idareci kadroların da önemli olduğunu ifade etti.

Hekimler ile sağlık çalışanlarını pandemi döneminde gösterdikleri fedakarlıklar nedeniyle de kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının pandemi günlerinde ve 6 Şubat depreminde sergilediği dayanışmayı mücadele yıllarındaki dayanışmaya benzetti.

Sağlık alanındaki yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin her köşesinde her noktasında sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için yatırımların tüm sıkıntılara rağmen devam ettiğini söyledi ve bu yatırımlara Türkiye’nin de destek verdiğini kaydetti.

Dosya Adı

Kaynak:https://kktcb.org/tr/ulkenin-her-noktasinda-en-iyi-sekilde-saglik-hizmeti-verilebilmesi-icin-12116