“Ülkemizin kalkınması ve tanıtılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

 

 

 

 

“Ülkemizin kalkınması ve tanıtılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

28.01.2024

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karadeniz Kültür Derneği tarafından bu yıl 15. kez İskele’de düzenlenen Hamsi Festivali’ne katıldı.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, Hamsi Festivali’nde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, geçen hafta bulunduğu Trabzon’daki Karadenizli hemşerilerinden Kıbrıs’a selamlarını getirdiğini söyledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatına katılan ardından geçen sürede ülkeye yerleşen Karadenizliler olduğunu anlattı, harekatın bu yıl 50’nci yılının kutlanacağını hatırlattı.

 

 

 

 

Geçen yıllar içersinde Karadenizlilerle kaynaşma ve dayanışma yaşandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, kültürel zenginliğe katkıda bulunulduğunu kaydetti.

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak ve Doğu Akdeniz’deki Türk devletini yaşatmanın bir görev olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, ülkenin kalkınması için beraber hareket edildiğini, Türkiye’nin katlılarıyla başta İskele bölgesi olmak üzere ülkenin gelişimine devam edildiğine işaret etti.

 

 

Kıbrıs’ta barış, huzur ve güven içinde özgürce yaşamaya devam etmek istediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, ülkenin gelişmesi ve tanıtılması için çalışmaların sürüdürülmesi gerektiğini aktardı.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, milli ve manevi değerlere sahip çıkılması ve gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaptı.

 

 

 

Karadeniz Kültür Derneği’nin yaptığı çalışmaları selamlayan Cumhurbaşkanı Tatar, dernek başkanı Murat Civelek olmak üzere bügüne kadar yönetimde görev alan tüm üyelere teşekkür etti.

Dosya Adı

kaynak:https://www.kktcb.org/tr/ulkemizin-kalkinmasi-ve-tanitilmasi-icin-calismalarimizi-surdurecegiz-11957