Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov’dan

 

 

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov’dan
2024,

Resim
Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev Ekselanslarına

Sayın İlham Haydar oğlu.

 

 

 

Azerbaycan Cumhuriyeti’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazandığınız kesin zaferden dolayı içten tebriklerimi lütfen kabul edin.

 

 

 

Oylamanın sonuçları, Azerbaycan halkının, devletin güçlendirilmesi ve ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasının güçlendirilmesine yönelik siyasi rotanıza olan yüksek düzeyde güveninin ve desteğinin bir göstergesidir. Bu önemli olayın gelecekte Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kalkınmasına ve vatandaşlarının refahının artmasına katkıda bulunacağına eminim.

 

 

 

Türkmenistan ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki kardeşlik ilişkilerinin verimli doğasını görmek memnuniyet vericidir. Bu ilişkilerin gelecekte iki ülke halkları yararına gelişerek derinleşeceğine eminiz. Ülkelerimiz arasındaki iyi komşuluk ilişkilerine gösterdiğiniz kişisel ilgi ve büyük desteğiniz için size şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 

Sayın İlham Haydaroğlu, Devlet Başkanı olarak yürüttüğünüz sorumlu faaliyetlerinizde size sağlık, mutluluk ve başarı, kardeş Azerbaycan halkına barış, huzur ve ilerleme diliyorum.

Saygılarımla,

 

 

 

Serdar Berdimuhammedov

Türkmenistan Devlet Başkanı

TÜM YAZILAR
HABERLER
BELGELER
VİDEOLAR
RESİMLER

kaynak:https://president.az/az/articles/view/63624