TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

TURKKON GENEL BAŞKANI MURAT ÇOBANOĞLU`NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Turan Devletleri Birleşik Konfederasyonu TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

TURKKON Genel Başkanı Murat ÇOBANOĞLU, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Her yıl Şaban ayının 15. gecesi olan ve ramazan-ı şerifi müjdeleyen Berat Kandili’ne bu yıl da kavuşmuş olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan bu gece, gönüllerin rahmet talebiyle Allah’a yöneldiği, her türlü dileğin arz edildiği ve hayırlı olanın talep edildiği bulunmaz bir fırsattır.

Böyle kıymetli geceler; bizlere Rabb’imizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı da öğretir. Bu gecelerde dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hataları telafi yoluna gitmeliyiz.

Dua ve tövbe kapılarının ardına kadar açıldığı bu gece, manevi dünyamızın aydınlanması için bir fırsattır. Toplum olarak birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek, rahmet kapılarını aralayan içinde sonsuz hayırlar saklayan bu gecenin bizler için dualarımızın kabulüne, milletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; tüm Ankaralı hemşerilerimin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA