Süleymanşah Gençlik Merkezi Büyük Beğeni Kazanıyor

Bülten No: 199 23 Ağustos 2023

 

Süleymanşah Gençlik Merkezi Büyük Beğeni Kazanıyor

 

 

 

 

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un Şanlıurfa gençliğine kazandırdığı ve önümüzdeki eğitim öğretim yılı ile birlikte hizmete sunulacak olan Süleymanşah Gençlik Merkezi’ni görenler, böylesi kapsamlı bir tesisi ilk kez gördüklerini ifade ederek Başkan Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor.

 

 

 

 

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesine, kalıcı yatırımlar kazandırmaya devam eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak, AK Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık ve belediye meclis üyelerine, Süleymanşah Gençlik Merkezi’ni tanıttı.
Beş kattan oluşan ve her dönem yaklaşık 2000 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede planlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi’ndeki atölyeleri ve sınıfları ziyaret eden Başak ve beraberindekiler, Başkan Kuş’tan bilgi aldı.

 

 

 

 

Eyyübiye gençliğine sözünü verdikleri Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin, ana sınıfından üniversiteye hazırlığa kadar her eğitim kademesindeki öğrencilerin faydalanabileceği sınıflara, bilgisayar, drone eğitimi, kodlama, yazılım, 3D programlama, CNC, 3D yazıcı eğitimleri gibi onlarca farklı konuda eğitim verme altyapısına sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Kuş, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla bu tesisin hizmete sunulacağını söyledi.

 

 

 

 

 

Gençlik merkezinde yapılan yatırımları yakından inceleyen ve hayranlığını dile getiren Milletvekili Hikmet Başak ise, “Harika bir iş yapmışsınız” diyerek Başkan Mehmet Kuş’u ve emeği geçenleri tebrik etti.
Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin teras katında kurulan uzay gözlemevinde de incelemelerde bulunan Başak, Eyyübiye ve Şanlıurfa gençliğine böylesi bir tesisi kazandırdığı için Başkan Kuş’u takdir ederek, Eyyübiye’ye hayırlı olmasını diledi.

YOUTUBE VİDEO LİNK:

 

 

VİDEO İNDİRME LİNKİ :

 

https://we.tl/t-eBOGFY1tNt

 

EYYÜBİYE BELEDİYESİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
T: 0414 315 14 15

www.eyyubiye.bel.tr