M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN `DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Harran İlçesinde Kanaat önderi ve AK Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Harran İlçe Başkan Yardımcısı M. Türki Gündoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz, feyiz ve bereketin coştuğu, hayırların kat kat arttığı, duaların geri çevrilmediği bir olan Miraç Kandiline hep birlikte erişmiş bulunmaktayız.

Miraç hadisesi, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in Cenabı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliştir.

Bizler, gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede sevgili Peygamberimizin (sav) sadece gerçek imanla anlaşabilecek kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya çalışarak, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Kendimiz, ailemiz, milletimiz ve tüm din kardeşlerimiz için dua etmeli, yetimleri ve kimsesiz çocukları gözetmeli, fakir ve yoksulların gönlünü hoş etmeliyiz. Annelerimizi, babalarımızı ve büyüklerimizi unutmamalı, yapacağımız hayır ve dualarla onların gönüllerini kazanmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Miraç gecesinin bizler için yüce Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine mazhar olduğumuz, tüm insanlığın hidayetine, aziz milletimizin birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını diler, başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve İslam Âleminin Miraç Kandilini tebrik ederim.

M. TÜRKİ GÜNDOĞAN-KARAKÖPRÜ