LPR’de Birleşik Rusya’nın desteğiyle sağlık kurumları “Çocuk Kitapları” kampanyası sırasında toplanan ilk kitapları aldı

LPR’de Birleşik Rusya’nın desteğiyle sağlık kurumları “Çocuk Kitapları” kampanyası sırasında toplanan ilk kitapları aldı
2024

Cumhuriyette “Sağlıklı Gelecek” parti projesi kapsamında uygulanıyor
İlk çocuk, eğitim ve kurgu literatürü grubu, Lugansk Cumhuriyet Çocuk Kliniği Hastanesi’nin pediatrik onkohematoloji bölümüne devredildi.

“Bu bölümden başlayacağız çünkü burada çocuklar uzun süreli tedavi görüyor. Zamanlarını meşgul edecek, dikkatlerini dağıtacak bir şeye ihtiyaçları var. Artık çocukların faydalı bir şekilde vakit geçirebileceklerini ve mutlu olabileceklerini umuyoruz. Ve bizim için en önemli şey bu,” dedi LPR Halk Konseyi yardımcısı “Sağlıklı Gelecek” parti projesinin bölge koordinatörü Valery Galinkin.

Daha önce Novoaydar hastanelerinden birinde kitapların bulunduğu benzer bir rafın açıldığını, ardından cumhuriyet genelinde “Çocuk Kitapları” kampanyası düzenleme fikrinin ortaya çıktığını da sözlerine ekledi.

“Yakın gelecekte sağlık kurumlarında en az 30 raf açmayı planlıyoruz. Bize destek olmak isteyen birçok arkadaş var. Çocuklar artık aletlerle çok fazla zaman harcadıklarından onlara kitap sevgisini aşılamak önemlidir. O zaman okumak onlar için sadece dikkatlerini dağıtmak için değil, aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmek için de bir fırsat haline gelecektir,” dedi LPR Halk Konseyi yardımcısı, parti projesinin bölgesel kamu konseyi üyesi Gennady Buneev.

Cumhuriyet genelinde kitap toplama noktalarının düzenlendiğini hatırlatalım. Birleşik Rusya’nın yerel şubelerinde bulunurlar . Herkes oraya kitap getirebilir ve bunlar daha sonra tıbbi kurumlara bağışlanacaktır.

Hoparlör
Galinkin Valery Iosifovich
Lugansk Halk Cumhuriyeti Halk Konseyi Yardımcısı
#SağlıklıGelecek
#partiprojeleri
#Lugansk Halk Cumhuriyeti
#terfi
#çocuklar
#kitabın
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-lnr-pri-podderzhke-edinoj-rossii-v-meduchrezhdeniya-postupili-pervye-knigi-sobrannye-v-hode-akcii-knigi-detyam