İŞ İNSANI VE SPOR YÖNETİCİSİ BEKİR AYAZ `DAN  MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

İş İnsanı ve Spor Yöneticisi Bekir Ayaz, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Spor Yöneticisi Bekir Ayaz, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in, (s.a.v.) Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, büyük bir mucizedir.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Miraç’tan beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönmüştür.
Miraç, biz Müslümanlar için bir fırsattır.  Miraç Kandili de, diğer mübarek geceler gibi insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk, kardeşlik ve akrabalık hukukunun arttığı mübarek gecelerden biridir.
Miraç Hadisesi, bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini göstermiştir.
Bu vesileyle, başta Milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandilini kutluyorum.
ABDULLAH YİĞİT-ANKARA