Glazov’da Birleşik Rusya’nın desteğiyle bir spor salonu elden geçirildi

Glazov’da Birleşik Rusya’nın desteğiyle bir spor salonu elden geçirildi

2024

Çalışma halk partisi programına ve federal programa göre yürütüldü
1959 yılında inşa edilen ve 470 çocuğun eğitim gördüğü spor salonunun tüm duvarları, tavanları ve zeminleri tamamen yenilendi. Ofisler için yeni mobilyalar, interaktif paneller, ray panoları, ayakkabı dolapları, makineler, atış poligonu, ilk yardım simülatörü, dizüstü bilgisayarlar ve çok daha fazlası satın alındı.

Yalın teknolojilerin ilkeleri dikkate alınarak konu odalarının mekansal dağılım konsepti revize edilmiştir. Sınıflar artık kümeler halinde yer alıyor: teknik küme 3. kata, beşeri bilimler kümesi 2. kata yerleştirildi ve kütüphane onun çekirdeği haline geldi.

Yeni eğitim alanları da ortaya çıktı: bir kariyer rehberliği ofisi ve Çocuk Girişimleri Merkezi.

“Spor salonuna çocukların akademik, yaratıcı, sportif başarılarının böylesine güzel bir eve layık olmasını gerçekten diliyorum. Yeni okulun sadece duvarlarıyla değil, içeriğiyle de güzel olması gerekiyor. Bu da tamamen yetenekli ve akıllı çocuklarımızın elindedir. Yenileme boyunca aktif rol alan velilere çok teşekkür ederiz: destek veren, denetleyen ve işin tamamlanmasından sonra genel temizliğe yardım eden ebeveynlere çok teşekkür ederiz,” dedi Devlet Duması milletvekili Larisa Buranova .

Birleşik Rusya bölgesel şubesi sekreteri Udmurtya başkanı Alexander Brechalov’a göre , 2024-2026 için 18 eğitim kurumunda daha revizyon yapılması planlanıyor. Bu yıl 8 tanesinde çalışmalara başlanacak.

 

Hoparlör
Buranova Larisa Nikolaevna
Buranova Larisa Nikolaevna
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Yardımcısı
#Udmurt cumhuriyeti
#bölgeler
#revizyon
#okullar
#modernizasyon
#halkın programı
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-glazove-pri-podderzhke-edinoj-rossii-kapitalno-otremontirovali-gimnaziyu