Devlet başkanı, SOVICO Group Yönetim Kurulu Başkanı Nguyen Thanh Hung’u kabul etti

 

 

 

Olaylar
Uluslararası topluluk
Devlet başkanı, SOVICO Group Yönetim Kurulu Başkanı Nguyen Thanh Hung’u kabul etti
2023
Hanoi, Vietnam

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret kapsamında SOVICO Group Yönetim Kurulu Başkanı Nguyen Thanh Hung ile bir araya geldi.

Görüşmede enerji ve lojistik alanlarında umut vaat eden işbirliği alanları ele alındı.

 

 

 

 

 

Şirketin ekonominin çeşitli sektörlerindeki engin deneyimine dikkat çeken Devlet Başkanı, ülkemizin büyük ortak yatırım projelerini hayata geçirmekle ilgilendiğini vurguladı.

Buna karşılık Nguyen Thanh Hung, şirketin Kazakistan’da bir ticaret ve lojistik merkezi kurma niyetini açıkladı. Ayrıca SOVICO grubunun bir parçası olan düşük maliyetli havayolu VietJet Air, Kazakistan’a uçuş sayısını artırmayı planlıyor.

 

 

 

 

Başkan, şirketin planlarını memnuniyetle karşıladı ve ülkemiz Hükümetinin yatırım projelerinin uygulanmasında kapsamlı yardım sağlayacağına dair güvence verdi.

SOVICO Group, enerji, inşaat, bankacılık ve finans sektörlerinin yanı sıra havacılık endüstrisinde uzmanlaşmış, Vietnam’daki en büyük çeşitlendirilmiş holdinglerden biridir. 2022’de şirketin geliri 20,6 milyar dolardı.

 

geri gelmek geri gelmek

Kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-predsedatelya-pravleniya-sovico-group-nguen-than-hunga-2174640