Devlet başkanı Prometheus Okulu’nu ziyaret etti

 

 

 

Olaylar

Astana, Kazakistan

Devlet başkanı Prometheus Okulu’nu ziyaret etti

2023

Almatı şehri

Kassym-Jomart Tokayev’in Almatı’ya yaptığı çalışma gezisi, Prometheus Okulu ziyareti ile devam etti.

 

 

 

 

Başkan sınıflar, doğa bilimleri laboratuvarı, yazarın okul konularını öğretme yöntemleri Daryn Go, Booky-Wooky ve eğitim kurumunun altyapısı hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

Prometheus Okulu 9 Kasım 2022 tarihinde 840 öğrenci kapasitesi ile açılmıştır. Okulun alanı 12 bin metrekareden fazladır. Bu okula yapılan toplam yatırım 5,2 milyar tengeyi buldu.

Okulun her yıl sayısını artırmayı planladığı düşük gelirli ailelerden gelen yetenekli öğrencilerin eğitimi için eğitim bursları tahsis edilmektedir.

 

 

 

Devlet başkanına Aydınlanma Gücü Grubu fonu tarafından yürütülen projeler hakkında da bilgi verildi. Okulun denetleme kurulu başkanı ve fonun yöneticisi Dosym Beşbay’a göre, 1.400 öğrenci için tasarlanan PhysTech okulunun açılması için çalışmalar sürüyor. Bu okul, mezunlarını dünyanın önde gelen teknik üniversitelerine kaydetmeyi amaçlayacaktır. İnşaat çalışmalarının bu yıl Kasım ayında tamamlanması planlanıyor. Yatırımların hacmi 3,9 milyar tenge.

 

 

 

 

Devlet başkanı, Prometheus Okulu’ndaki öğrencilere eğitim ve öğretim için ilginç bir format kaydetti. Başkan öğretmenlere başarılar diledi ve çalışmalarının toplum için önemine dikkat çekti.

 

 

 

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-posetil-shkolu-prometheus-school-187326