Devlet başkanı İçişleri Bakanı Yerzhan Sadenov’u kabul etti

Olaylar
Akorda
Devlet başkanı İçişleri Bakanı Yerzhan Sadenov’u kabul etti
2024
Cumhurbaşkanı, bakanlığın ülkede “Kanun ve Düzen” ilkesini kökleştirmeye ve her türlü suça karşı “sıfır tolerans” sağlamaya yönelik faaliyetlerine ilişkin bir rapor dinledi.

Yerzhan Sadenov, Devlet Başkanı’nın İçişleri Bakanlığı yönetim kurulunun genişletilmiş toplantısında verdiği talimatlar doğrultusunda, çalışmalarda esas vurgunun vatandaşların hukuk okuryazarlığının önlenmesi ve artırılması olduğunu bildirdi. Bu durum yılın başından bu yana suç oranını azalttı. Aile ve ev ilişkileri alanında, sokakta, reşit olmayanlar ve daha önce sabıkalı olanlar tarafından işlenen hırsızlık, soygun, soygun ve suçların sayısı önemli ölçüde azaldı.

 

 

 

 

 

Kassym-Jomart Tokayev’e, suçun önlenmesi alanında birleşik bir yasanın geliştirilmesi ve aile içi şiddetle mücadele için uzmanlaşmış birimlerin oluşturulması amacıyla alınan tedbirler hakkında bilgi verildi.

Başkan, organize suç, uyuşturucu suçu ve aşırıcılıkla mücadele çalışmalarının sonuçları hakkında bilgi aldı. Bakan, siber suçlarla mücadele için bağımsız bir hizmet kurulduğunu duyurdu.

Yerzhan Sadenov ayrıca orta düzey yöneticilerin olağanüstü sertifikasyonuna yönelik hazırlıklar hakkında da bilgi verdi.

Toplantının ardından Devlet Başkanı, ülkedeki kanun ve düzen düzeyinin ve kamu güvenliğinin daha da iyileştirilmesine yönelik bir dizi talimat verdi.

 

geri gelmek geri gelmek

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-ministra-vnutrennih-del-erzhana-sadenova-62354