Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Suudi Arabistan Tarım Bakanı Abdulrahman al-Fadli’yi kabul etti

 

 

 

Olaylar
Akorda
Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev, Suudi Arabistan Tarım Bakanı Abdulrahman al-Fadli’yi kabul etti

2023

 

 

 

Suudi Arabistan Krallığı Tarım, Çevre Koruma ve Su Kaynakları Bakanı Abdulrahman Al-Fadli’yi memnuniyetle karşılayan Cumhurbaşkanı, ziyaretinin iki ülke arasındaki çok yönlü işbirliğinin daha da geliştirilmesine pratik bir ivme kazandıracağını vurguladı.

 

Kassym-Jomart Tokayev, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile yaptığı müzakerelerde varılan anlaşmaların uygulanmasının önemine dikkat çekti.

 

 

 

 

– Cidde’ye son ziyaretimde Veliaht Prens Muhammed bin Salman Abdelaziz Al Saud ile görüştüm. Yakın işbirliği ve ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi konusunda mutabık kaldık. Karşılıklı mutabakatlarımız zaten uygulamaya kondu ve istikrarlı bir şekilde uygulanıyor” dedi.

Abdulrahman al-Fadli de devlet başkanımıza sıcak karşılama ve misafirperverliği için teşekkür etti ve Veliaht Prens’in Kazakistan ile karşılıklı yarar sağlayan işbirliğini genişletme taahhüdünü teyit etti.

 

 

 

Bakan konuşmasında gıda güvenliği konularına özel önem verdi.

– Gıda güvenliği bugün tüm dünya için büyük bir sorun. Abdulrahman al-Fadli, Kazakistan’ın bu alanda kilit bir oyuncu olmak için her türlü fırsata sahip olduğuna içtenlikle inanıyoruz.

Görüşmede, ticari ve ekonomik işbirliği konuları ile tarım ve turizm sektörlerinde işbirliği olasılıkları da ele alındı.

geri gelmek geri gelmektwitter Facebook Fok

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/prezident-kasym-zhomart-tokaev-prinyal-ministra-selskogo-hozyaystva-saudovskoy-aravii-abdulrahmana-al-fadli-1775853