Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı Marat Akhmetzhanov’u kabul etti

 

 

 

Olaylar
Akorda
Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı Marat Akhmetzhanov’u kabul etti

2023

 

 

Kassym-Zhomart Tokayev, ülkedeki suç durumu ve bu yıl 30 Haziran’da İçişleri Bakanlığı kolejinin genişletilmiş toplantısında verdiği talimatların uygulanmasındaki ilerleme hakkında bilgilendirildi.

Görüşmede suç oranındaki azalma konusunda Devlet Başkanı’na bilgi verildi. Marat Akhmetzhanov’a göre cinayet, holiganlık, hırsızlık, soygun, soygun, sığır hırsızlığı ve ağır bedensel zarar verme vakalarının yanı sıra diğer suç türlerinin sayısı azaldı.

 

 

 

 

Başkan, başkentte uygulanmakta olan ve İnternet dolandırıcılığına karşı mücadeleyi iyileştirmeyi amaçlayan CyberPol projesinin sonuçları hakkında bilgi aldı.

Bakan bununla birlikte uyuşturucu suçlarıyla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yılbaşından bu yana kolluk kuvvetleri ve özel teşkilatların ortak çalışmaları sonucunda 71,5 kg’ı eroin ve 652 kg’ı sentetik uyuşturucu olmak üzere 14,3 ton uyuşturucu ele geçirilirken, 52 uyuşturucu laboratuvarı da tasfiye edildi. 85 ton ham madde ele geçirildi.

Ayrıca organize suç gruplarının faaliyetlerine ilişkin 37 ceza davası da soruşturulmaktadır. İnsan kaçakçılığıyla ilgili 111 suç tespit edildi.

 

 

 

 

Başkana, ev içi alanda şiddet işleme sorumluluğunu güçlendirmeye yönelik önlemler, bu tür suçların tescilinin beyan niteliğinden ifşa niteliğine geçiş hakkında bilgi verildi.

Devlet başkanına trafik kazalarının önlenmesi ve yabancı arabaların yasallaştırılması çalışmalarının sonuçları sunuldu.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı, kolluk kuvvetlerine vatandaşların anayasal haklarının sıkı bir şekilde gözetilmesini sağlama talimatı verdi. Bununla birlikte Kassym-Jomart Tokayev, ülkedeki asayiş ve kamu güvenliğini daha da iyileştirmek için İçişleri Bakanlığı liderliğine bir dizi görev verdi.

 

geri gelmek geri gelmektwitter Facebook Fok

kaynak:https://www.akorda.kz/ru/glava-gosudarstva-prinyal-ministra-vnutrennih-del-marata-ahmetzhanova-1773839