Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vatanseverlik Ödül Töreni’ne katıldı

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vatanseverlik Ödül Töreni’ne katıldı

.2024

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Milli İradeye Saygı Platformu tarafından düzenlenen Vatanseverlik Ödül Töreni’ne katıldı.

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar ödül töreninde yaptığı konuşmada, Milli İradeye Saygı Platformu’nun yıllardır Ramazan ayında iftar sofralarında ve diğer etkinliklerde insanları buluşturmasının yanı sıra 6 Şubat Depreminde de insanları bir araya getirdiğini söyledi.

 

 

 

 

Milli İradeye Saygı Platformu’nun çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, özellikle yaşanan deprem felaketinde ortaya konan çabaların çok kıymetli olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, 6 Şubat Depreminde büyük acılar çekildiğini ifade ederek, geçtiğimiz gün Adıyaman’da Şampiyon Meleklerin yaşamını yitirdiği İsias Oteli ziyaret ettiğini dile getirdi.

 

 

 

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta depremde yaşamlarını yitirenlerin mezarlarını ziyaret ettiğini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

İsias Davasının takipçisi olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Tek yürek olduk, acılar bizi birleştirdi ancak kaybettiğimiz insanlarımızı unutmamız mümkün değil” diye konuştu.

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti kurulurken, düşmandan kurtulmak için verilen mücadelede yüzbinlerce şehit verildiğini aktaran Cumhurbaşkanı Tatar, depremde de 53 bini aşkın kişinin yaşamını kaybettiğini vurguladı.

 

 

 

 

Kıbrıs Türkü’nün her zaman arkasında Türkiye Cumhuriyeti olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, “Birlik ve beraberlik içinde halkımızı geleceğe milli iradeyle taşıyabiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Talip Sancar’ın yanı sıra platformda yer alanlara ve depremdeki çalışmalarından dolayı ödül alanlara teşekkür etti.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, gecede ödül alanlara plaketlerini de verdi.
Dosya Adı

Kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-vatanseverlik-odul-torenine-katildi-12026