Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen birliktelik ve dayanışma yemeğine katıldı

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen birliktelik ve dayanışma yemeğine katıldı

.2024

 

 

“Demokrasinin ilk basamağı olan ve seçimle göreve gelen muhtarların görüşleri çok önemlidir
facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Lefkoşa’da gerçekleşen yemekte yaptığı konuşmada, muhtarlarla sürekli bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunduğunu belirterek, yaptıkları çalışmalardan dolayı muhtarları tebrik etti.

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, muhtarlık maaşlarında iyileştirme yapılması, muhtarlık binalarının yapılması, geliştirilmesi ve muhtarlık hizmetlerinin desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılması ve güçlendirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle çalışmaların sürdüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, müzakerelere eşit egemenlik ve iki eşit egemen devletin kabul edilmesiyle başlanacağını ifade etti.

 

 

 

Demokrasinin ilk basamağı olan ve seçimle göreve gelen muhtarların görüşlerinin önemli olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs konusunda muhtarların halkı bilgilendirmesini istedi.

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin hak ettiği noktaya gelmesi için işbirliği içinde çalışmaların sürmesi gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, uluslararası camiaya, ‘Kıbrıs’ta, verdiği mücadeleyle bağımsız ve özgür olan Kıbrıs Türk halkının, devlet sahibi olduğu’ mesajı verilmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, bugüne kadar göreve gelen tüm muhtarları saygıyla andı hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diledi.
Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-muhtarlar-dernegi-tarafindan-duzenlenen-birliktelik-ve-dayanisma-11943