Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu ziyaret etti

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu ziyaret etti

.2023

 

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu’nu ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ziyarette yaptığı konuşmada, KTFF’nin, ülkenin en önemli kurumlarından bir tanesi olduğuna dikkat çekerek, sporun önemli olduğunu ancak futbolun popülaritesi bakımından diğerlerinden ayrıldığını söyledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar, futbolun gelişip yaygınlaşması için geçmişe göre daha çok alt yapı yatırımları yapıldığını belirterek, kulüp yöneticilerinin daha fazla kaynak yaratıp, oyuncu yetiştirip transfer ederek, maçlarda seyirci sayısının arttığını vurguladı.

 

 

 

Futbolun her köyde oynanması gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, geçtiğimiz gün BTM 2’nci Lig Final karşılaşmasında Dipkarpaz ile Sadrazamköy Kayalar arasında oynanan maçta çok sayıda seyirci olması ve Kozanköy’de futbol sahasının açılmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Ülkede futbolun gelişmesi için plan hazırlanıp, kaynak yaratılmasının önemini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, futbolun ileriye gitmesi için çalışmalarını sürdüren KTFF Başkanı, yöneticileri, hakemler ve antrenörlere teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, bir süredir tedavi gören Futbol Derneği Onursal Başkanı Süleyman Göktaş’a da acil şifalar diledi.

 

 

 

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da konuşmasında, futbolda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırıp, neler yapılabileceği konusunda görüşme için yapılan daveti kabul eden Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür etti.

Dosya Adı

Kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-kibris-turk-futbol-federasyonunu-ziyaret-etti-11414