Büyük anlaşma, yazılım teknolojisi şirketi Hsp, Zanzibar’ın dijital dönüşümünü gerçekleştiriyor

Büyük anlaşma, yazılım teknolojisi şirketi Hsp, Zanzibar’ın dijital dönüşümünü gerçekleştiriyor

Açıklama yok.

Zanzibar Dijital Dönüşümü Türk HSP yazılım teknolojisi kullanılarak hayata geçirildi Zanzibar e-Devleti (eGAZ) ile HSP Yazılım Teknolojileri (İstanbul, Türkiye, Halid Peynirci) arasında bir Mutabakat Zaptı’nın (MoU) imzalanması, Zanzibar’ın dijital yönetişim dönüşümüne yönelik önemli bir adımdır.

 

Açıklama yok.

Zanzibar Başkanı Ekselansları Dr. Hussein Ali Mwinyi, bilinçli olarak dijital ekonomik dönüşümü manifestosunun temel dayanağı haline getirdi. Yakın zamanda önümüzdeki beş yıl için dijital yönetişim stratejisini duyurdu. Halid Peynirci tarafından kurulan yazılım teknolojileri şirketi HSP, her türlü dijital dönüşüm ve finansman konusunda Zanzibar ülkesiyle birlikte ilerleyerek yatırımlarına devam edecektir.

 

 

 

Sonuçta Zanzibar’ı, Afrika kıtasında iş ve inovasyona olanak sağlayan pan-Afrika sanal alanı olarak konumlandırıyoruz. Dijital yolculuğa başlarken Haziran 202 ‘e kadar sıfır dijital dönüşüme ulaşmayı bekliyoruz; Bu nedenle Zanzibar E-Devlet Ajansı, Dijital Ekonomi Eylem Planının uygulanması için stratejik ortaklığa girmiştir.

Açıklama yok.

 

HSP Yazılım ve Teknolojileri ile ortaklık çerçevemizi uygulamak, Zanzibar eyaletine küresel deneyim ve uzmanlık kazandırıyor. Zanzibar’daki kritik altyapı projeleri için e-Sağlık, güneş enerjisiyle çalışan araba üretimi ve son derece yenilikçi finansman seçeneklerindeki küresel deneyimlerinden yararlanmaya devam ediyoruz.

Açıklama yok.

 

HSP Yazılım ve Teknolojileri’nin, Afrika kıtasını önemli ölçüde etkileyecek ve Zanzibar’ı bir turizm ve yatırım destinasyonuna dönüştürecek Dijital Özel Ekonomik Bölge altyapısını hayata geçirmek için bizimle ortaklığa gitmesini memnuniyetle karşılıyoruz.

Açıklama yok.

Desteği ve deneyim paylaşımı için Sina Yılmaz’a da teşekkür ederiz. Son olarak HSP Yazılım ve Teknoloji ile yaptığımız ortaklık sayesinde Türkiye’de özel sektörün olanaklarından daha fazla yararlanacağımıza ve Teknopark modellerinin ülkemizdeki startuplarımızı önemli ölçüde güçlendireceğine inanıyoruz.

Açıklama yok.