Birleşik Rusya, St. Petersburg ve Moskova’dan Mariupol’a yardım aktardı

Birleşik Rusya, St. Petersburg ve Moskova’dan Mariupol’a yardım aktardı

2024

Kargo kent sakinlerine ve askeri personele gönderildi
St. Petersburg’da, Birleşik Rusya’nın Kurort bölge şubesinin aktivistleri, gönüllüler ve ilgili vatandaşlarla birlikte, Mariupol sakinleri için sıcak tutan giysiler, yiyecek ve ev eşyalarını içeren başka bir yardım paketi topladı.

“Yüzlerce kişiye katkı sağlamak, destek olmak çok önemli. Her sakinimize, eyleme duyarlı tüm katılımcılara, parti üyelerine ve gönüllülerine teşekkür ediyoruz. Birleşik Rusya bölge şubesi sekreteri, St. Petersburg Parlamentosu milletvekili Alexander Khodosok , insani destek toplama kampanyasına katılmak yapabileceğimiz en az şey, dedi .

Buna karşılık, Moskova’da Gaziler Konseyi üyeleri, başkentin güneybatısındaki Birleşik Rusya üyeleriyle birlikte, gönüllülerin yakında Mariupol okullarının kütüphanelerine bağışlayacağı 600’den fazla klasik edebiyat kopyası topladı.

Kargoda ayrıca askeriye için yaklaşık 40 karyola ve çocuklar için binin üzerinde tatlı seti de yer aldı.

Buna ek olarak, Birleşik Rusya’nın Cheryomushki bölgesindeki yerel şubesi ve İpekböcekleriyle Mücadele Örgütü üyeleri, Espanyola biriminin savaşçılarına 20’den fazla kamuflaj ağı ve 60 sıcak şapka, 100’den fazla kartpostal ve Moskova okul öğrencilerinden destek sözleriyle mektuplar verdi. ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun selamlar ve Mutlu Noeller.

“Askerlerimizin güvenilir ve güçlü bir arka planı var. Zafer bizim olacak!” – Birleşik Rusya’nın Moskova’nın Güneybatı İdari Bölgesi’ndeki yerel şubesinin genel sekreteri Alexey Serov dikkat çekti .

Özel operasyonun ilk gününden itibaren Birleşik Rusya, Donbass’ın tahliye edilen sakinlerinin yanı sıra LDPR, Kherson ve Zaporozhye bölgelerinde kalanlara kapsamlı yardım sağlıyor. Partinin bölge şubeleri, gıda ve hijyen ürünlerinden ilaç ve tıbbi malzemeye, inşaat malzemelerine ve ev aletlerine kadar yeni bölgelere 82 bin tondan fazla insani yardım malzemesi ulaştırdı.

Kuzey Askeri Bölge’nin başlangıcından bu yana Birleşik Rusya cepheye yardım sağlıyor. Ön saflardaki savaşçılar için özel ekipman, quadcopter, drone, iletişim ekipmanı, termal görüntüleme cihazı ve ekipman alımı için 10 milyardan fazla ruble toplandı.

Hoparlör
Khodosok Alexander Vladimirovich
Khodosok Alexander Vladimirovich
Yedinci toplantıya katılan St. Petersburg Yasama Meclisi Milletvekili, kentsel yönetim ve konforlu bir kentsel çevrenin yaratılmasıyla ilgili daimi komisyonun başkanı
#Saint Petersburg
#Moskova
#bölgeler
#Yürüyüşçü
#Serov
#SVO katılımcılarına yardım
#askeri personele yardım
#insani yardım
#kitabın
#Mariupol
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-peredala-pomosh-v-mariupol-iz-sankt-peterburga-i-moskvy