“Birleşik Rusya”, “Liderden Ders” kariyer rehberliği projesi kapsamında Moskova’da bir ders düzenledi

“Birleşik Rusya”, “Liderden Ders” kariyer rehberliği projesi kapsamında Moskova’da bir ders düzenledi

2024

1164 numaralı okulda gerçekleşti
Devlet Duma Bilim ve Yüksek Öğrenim Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı Alexander Mazhuga, Rus biliminin gelişimi, yerli araştırmacıların başarıları ve bilim mesleğinin beklentileri hakkında konuştu.

“Okul çocuklarına, konu olimpiyatlarının kazananlarına ve ödül kazananlarına birçok yararlı fırsat sunan Birleşik Rusya projesi “Mendeleev Haritası”nı hatırlattım. Bunun çocukların okul konularını daha derinlemesine çalışmaları ve yarışmaları kazanmaları için başka bir teşvik olacağına eminim” dedi Alexander Mazhuga.

“Mendeleev Haritası” programının, Bilim Bakanlığı’nın desteğiyle “Birleşik Rusya”nın girişimiyle üstün yetenekli okul çocuklarını, konu olimpiyatlarının kazananlarını ve ödüllerini kazananları, öğrencileri ve genç bilim adamlarını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla geliştirildiğini hatırlatalım. Rusya Federasyonu Yüksek Öğreniminin yanı sıra, Rusya Bilim ve Eğitim Federasyonu Başkanı’na bağlı Konseyin Bilim ve Teknoloji eğitim alanlarında Gençlik İşleri Koordinasyon Konseyi. Katılımcıları proje ortaklarından indirimler ve bir dizi başka tercih alıyor. Bunlar arasında büyük taşıyıcılar, Rus devlet şirketleri, çevrimiçi okullar, fitness kulübü zincirleri, eczaneler, kafeler ve restoranlar, tıp merkezleri ve kültür kurumları bulunmaktadır. Proje toplamda 200 bin kişiyi kapsayacak; yaklaşık 160 bin genç bilim insanı ve yaklaşık 40 bin okul çocuğu ve öğrenci.

Hoparlör
Mazhuga Alexander Georgievich
Mazhuga Alexander Georgievich
Birleşik Rusya Partisi Genel Konseyi Üyesi, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Bilim ve Yüksek Öğrenim Devlet Duması Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı
#Moskova
#bölgeler
#kariyer rehberliği
#Majuga
#öğrenciler
#Mendeleev Haritası
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-organizovala-v-moskve-zanyatie-v-ramkah-proforientacionnogo-proekta-urok-s-liderom