Başkan Mehmet Kuş, Kırsaldaki Çalışmaları Denetledi

Bülten No: 018 15 Şubat 2024

Başkan Mehmet Kuş, Kırsaldaki Çalışmaları Denetledi

AK Parti Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa genelinde etkili olan sağanak yağışlara karşı gece boyu kırsalda çalışmalarını sürdüren ekipleri yerinde koordine ediyor. Kırsalda görev alan ekiplere araç ve personel takviyesi yapan Başkan Kuş, Bakışlar Mahallesi’nde yağışlardan etkilenen okulun temizlik ve boya işlerinin derhal başlatılması talimatını verdi.

 

 

 

 

Şanlıurfa genelinde etkili olmaya devam eden kuvvetli sağanak yağışlardan vatandaşların etkilenmemesi için tedbirler alan Eyyübiye Belediyesi, çok geniş tarım alanlarının bulunduğu kırsal mahallelerde de çalışmalarına devam ediyor. Gece boyu devam eden yağışlarda tahrip olan yol ve köprülerde onarım çalışmalarına başlayan ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de hızlıca karşılıyor.

 

 

 

Kırsalda aşırı yağışlardan etkilenen mahallelerde devam eden çalışmaları yerinde koordine eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Bakışlar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek alınan tedbirleri istişare etti. Yağışların büyük felakete dönüşmemesi için hem Eyyübiye Belediyesi hem Büyükşehir Belediyesi hem de DSİ’nin desteğiyle ilçe genelinde sahada olduklarını belirten Başkan Kuş, yağışlardan tarım arazileri etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

 

Kırsaldaki ekili alanlarda hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Kuş, yağışlardan etkilenen Bakışlar ilk ve ortaokulu binalarında temizlik ve boya çalışmalarının derhal başlatılması talimatı verdi. Başkan Kuş, okul yönetiminin talep ettiği bir yemekhaneyi de en kısa sürede okula kazandıracaklarını söyledi.

 

 

YOUTUBE VİDEO LİNK: https://youtu.be/kttp8g1l_q0
VİDEO İNDİRME LİNKİ : https://we.tl/t-MQkTYLOQZk

 

EYYÜBİYE BELEDİYESİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
T: 0414 315 14 15

www.eyyubiye.bel.tr